بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» مراقبت های بعد از عمل بواسیر یا هموروئید + علائم عفونت

عمل جراحی بواسیر شامل جراحی برای برداشت بافت هموروئیدی است. در این جراحی که تحت بیهوشی انجام می شود،هدف از بین بردن عروق هموروئیدی است. نکات مراقبت بعد از عمل بواسیر، برای افرادی که لیزر هموروئید و عمل بواسیر با لیزر هم انجام دادند صدق میکند.

⚡ بعد از هر کدام از روشهای درمانی، حتما این نکات مراقبت بعد از عمل را از دکتر بواسیر خود بپرسید.

بیماری بواسیر یا هموروئید در اثر تورم و گشاد شدن عروق هموروئیدی مقعد ایجاد می شود. این بیماری درد بسیار زیادی را به همراه داشته و ممکن است موجب خونریزی، خارش و سوزش شود. در برخی مراحل از این بیماری مراقبت های خانگی و دارویی موثر نبوده و نیاز به عمل جراحی است. عمل جراحی سنتی ممکن است تاثیرات مثبتی داشته باشد اما همراه با مشکلات خاص خود خواهد بود، ضمن اینکه امکان بازگشت بیماری پس از جراحی همچنان وجود دارد.


بیشتر بخوانید: بواسیر یا هموروئید چیست؟


مراقبت از محل زخم بعد از عمل هموروئید

بعد از عمل بواسیر، مراقبت از محل زخم بسیار مهم است تا از عفونت و تشکیل خونریزی جلوگیری شود. در ادامه، چند نکته برای مراقبت از محل زخم پس از عمل بواسیر آورده شده است:


  1. استفاده از آب و صابون: در روزهای اول پس از عمل، محل زخم را با آب خنک و صابون و دستمال پارچه ای بشویید. این کار به کاهش درد و التهاب کمک میکند.
  2. استفاده از یخ: برای کاهش درد و التهاب، میتوانید یک دستمال را در آب یخ بگذارید و روی محل زخم قرار دهید. این کار نیز به کاهش درد و التهاب کمک میکند.
  3. استفاده از داروهای ضد التهاب: پزشک ممکن است به شما داروهای ضد التهاب مانند آسپرین یا ایبوپروفن تجویز کند تا درد و التهاب را کاهش دهید.
  4. استفاده از کرم های ضد التهاب: پزشک ممکن است به شما کرم یا ژل ضد التهاب تجویز کند تا درد و التهاب را کمتر حس کنید.
  5. تعویض بانداژ: پزشک ممکن است به شما بانداژ تجویز کند تا محل زخم را پوشانده و از تماس با لباس‌ هایتان جلوگیری کنید. هر چند ساعت یک بار بانداژ را تغییر دهید.
  6. اجتناب از فعالیت‌ های سنگین: پس از عمل بواسیر، بهتر است فعالیت‌ های سنگین را اجتناب کنید تا از خونریزی و درد جلوگیری شود.

کلینیک مهنا

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده