بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» درمان بواسیر خارجی “هموروئید باد کرده” بدون عمل جراحی

روش مناسب برای درمان بواسیر خارجی یا هموروئید خارجی باد کرده در این هنگام ابتلا به بیماری اهمیت بسیار زیادی دارد که فرد سریعا باید برای آن اقدام کند.

توده بواسیر می تواند داخلی یا خارجی باشد و ممکن است یک فرد هر دو نوع بواسیر خارجی و داخلی را همزمان داشته باشد.

   هموروئید خارجی در زیر پوست اطراف مقعد شما ایجاد می شود.

   هموروئید داخلی در داخل مقعد و راست روده به وجود می آید.

در انتهای روده بزرگ و مقعد همه افراد بالشتک های هموروئیدی قرار دارند. ولی در صورتی که بالشتک های هموروئیدی آسیب ببینند، متورم شده و بیماری بواسیر رخ میدهد. این عارضه می تواند باعث خارش و سوزش و ناراحتی به هنگام دفع مدفوع شود. اما هموروئید ترومبوزه زمانی اتفاق می افتد که هموروئید داخلی یا خارجی با لخته های خون پر شود.

بواسیر یا هموروئید خارجی چیست؟

بواسیر خارجی یا هموروئید بادکرده بیرونی که در انگلیسی External Hemorrhoids نامیده می شود؛ همان عروق خونی متورم یا واریسی در ناحیه مقعد است، که در اثر اعمال فشار بیش از اندازه ایجاد می شود.

در صورتی که بر روی این عروق بیرون زده از مقعد فشار وارد شود، درون آنها خون تجمع کرده، و اصطلاحاً هموروئید ترومبوزه روی می دهد. یا به بیانی دیگر در صورتی که درون هموروئید، لخته خون ایجاد شود، فتق ترومبوز روی می دهد. این وضعیت خطرناک نیست اما می تواند به شدت دردناک باشد.


عکس بواسیر هموروئید

علائم بواسیر یا هموروئید خارجی ترومبوزه

این عارضه از ابتدا به شکل ترومبوزه نبوده و به مرور زمان و عدم توجه برای مراجعه به درمان دردناک می شود. نشانه های آن در ادامه آورده شده اند تا به طور کامل با آنها آشنا شوید:

  • خارش در اطراف ناحیه مقعد
  • خونریزی همراه با حرکت روده ای و دفع: افراد دارای هموروئید خارجی هنگام اجابت مزاج متوجه خونی به رنگ قرمز روشن روی مدفوع خود می شوند. رنگ خون از آنجا که مستقیم از دستگاه گوارش خارج می شود، معمولا روشن است.
  • تورم و یا بیرون زدگی بافت اطراف مقعد
  • درد در نواحی اطراف بافت هموروئیدی
  • احساس بادکردن مقعد هنگام احساس دفع یا خروج مدفوع

https://cliniczarei.com/articles/%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d8%a8%d9%88%d8%b2%d9%87-%d9%87%d9%85%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%a6%db%8c%d8%af/

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده