بیماری کرونا COVID-19 و ریزش مو! نکته قابل توجه اینجاست که پزشکان از این امر شگفت زده نشدند!!

» بیماری کرونا COVID-19 و ریزش مو! نکته قابل توجه اینجاست که پزشکان از این امر شگفت زده نشدند!!


آیا واقعا کرونا با ریزش مو ارتباط دارد ؟؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

شما ممکن است انتظار نداشته باشید که بین COVID-19 ویروس کرونا و ریزش مو پیوند برقرار شود. اما برخی از نجات یافتگان این بیماری متوجه می شوند که موهایشان در دوره بهبودی ریزش پیدا می کند.


نظریه متخصصان در ارتباط با این موضوع


در واقع ، دکتر استر فریمن ، که مدیر پوستر COVID-19 ، بانک اطلاعاتی از مضرات پوستی COVID-19 است که بیان می کند مقادیر بیمارانی که با این امر مواجه می شوند حاوی 1000 مورد از 38 کشور است.


این ریزش مو برای متخصص بیماریهای عفونی Amesh A. Adalja ، MD ، دانشمند ارشد مرکز بهداشت درمانی جان هاپکینز در مریلند جای تعجب ندارد و علت این امر را مکانیسمی به نام telogen effluvium نامیده است."پس از [استرس] استرس فیزیولوژیکی ، شرایطی وجود دارد که چرخه رشد فولیکول های مو را تحت تأثیر قرار می دهد. این بیماری به نام telogen effluvium شناخته می شود و به همراه انواع مختلف بیماری از جمله مالاریا و سل قابل مشاهده است. "


وی افزود: Telogen effluvium به طور معمول حدود سه ماه پس از وقوع استرس زا بروز می یابد ، و زنان و مردان ممکن است مبتلا شوند.


متخصص پوست ، آنجلو لاندریسینا می گوید که این نوع ریزش مو می تواند در هر واقعه استرس زای زندگیاتفاق بیفتد. نه تنها بیماری شدید بلکه جراحی یا یک فشار روانی جدی مانند از دست دادن یک فردی که برای شما مهم بوده است. او می گوید: "ما در اینجا مرتبا در مورد استرس و شرایط استرس زا صحبت نمی کنیم."


برای درک فلوژنوم تلوژن ، به درک چرخه رشد مو کمک می کند.


دکتر لاندریسینا می گوید: در هر زمان 85-90٪ موهای ما در مرحله ای به نام آناژن قرار دارند. مرحله رشد". در همین حال ، 1-2٪ در یک مرحله گذرا به نام کاتاژن قرار دارند. حداکثر 10٪ موهای ما در مرحله تلوژن یا "مرحله استراحت" قرار دارند ، این مرحله فاز ریختن موهایمان است. در تلوژن افلوویوم ، قسمت بزرگی از موهای طبیعی ما وارد فاز تلوژن شده و ریخته می شوند.


مقدار ریختن مو طبیعی است. آکادمی پوست آمریکا (AAD) می گوید که ریختن 50 تا 100 مو در روز معمولی است. با این حال از دست دادن "به طور قابل توجهی بیشتر" از این بیش از حد تلقی می شود ، و منجر به تشخیص اثرات زایی تلوژن می شود.در حالی که هیچ مدرکی مبنی بر وجود مکانیسم اختصاصی کروناویروس که باعث ریزش مو می شود وجود ندارد. هر بیماری جدی می تواند باعث تلوژن افلوویوم شود و COVID-19 مطمئناً در آن گروه قرار می گیرد.


دکتر لاندریسینا می گوید: "بسیاری از افراد مبتلا به COVID-19 با تب بالا و علائم دیگر به شدت بیمار می شوند ، که می دانیم می تواند با تلوژن افلوویوم مرتبط باشد. ما می دانیم که هورمون استرس کورتیزول در هنگام بیماری شدید در سطوح بالاتر آزاد می شود ، و ما همچنین می دانیم که کورتیزول می تواند بر روی ساختار مو تأثیر بگذارد. پس تعجب چندانی ندارد"


حتی استرس روانی ناشی از انقباض کروناویروس می تواند باعث ایجاد تلوژن شود.


کریستن لو سیکو ، دکتر ، استادیار پوست در NYU Langone Health ، می گوید: "COVID-19 به وضوح باعث شده است که بسیاری از بیمارهای ما استرس داشته باشند.

"این بیماری همه گیر موجب استرسهای بسیاری در خارج از بیماریهای شخصی ، از جمله استرس مالی ، مرگ یک دوست و موضوعات مرتبط با مراقبت از کودکان می شود."دکتر لاندریسینا می افزاید: مشکلات اقتصادی و بی عدالتی های نژادی نیز می تواند به ریزش مو منجر شود و در سال 2020 این موارد نیزمشاهده شده است.


دکتر ، Adalja می گوید ، به طور معمول ، تلوژن افلوویوم تا شش ماه دوام می آورد. این در اصل یک بازی انتظار است؛ فردی که ریزش موی ناشی از استرس داشته باشد ، با رشد موهای خود ، به تدریج موهایش را دوباره به حالت عادی باز می گرداند.


دکتر لندریسکینا گفت افرادی که تلوژن افلوویوم را تجربه می کنند پس از گذشت دوره ای با صبر و حوصله می توانند محلول 5 درصد موضعی مینوکسیدیل 5 درصد (مانند راژین) استفاده کنند. وی توضیح می دهد: این عمل باعث می شود فولیکول های مو زودتر فاز تلوژن را ترک کنند و به آناژن یا مرحله رشد برگردند.


منبع: https://www.health.com/
آخرین مطالب این وبلاگتعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
استخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری  ساخت وبلاگ